המדריך המלא לכתיבת קורות חיים

כתיבת קורות חיים- איך עושים את זה נכון? אם תעשו חיפוש בגוגל תקבלו לא פחות מ350,000 תוצאות, המון טיפים, עצות ורעיונות לשדרג את קורות החיים מסתובבים ברשת…ויחד עם זאת קורה לא מעט שאנו נתקלים בקורות חיים שיכלו לייצג אתכם טוב יותר.

ביקשנו מרכזות הגיוס שלנו לרכז עבורכם את הטיפים הכי חשובים לכתיבת קורות חיים מוצלחים:

אין שני לרושם ראשוני

קורות החיים הם למעשה כרטיס הביקור שלכם. כפי שלא הייתם מגיעים לראיון באופן לא ייצוגי, דאגו שקורות החיים יהיו ייצוגיים, אל תשתמשו בפונטים שונים וצבעים שונים, דאגו למרווחים נעימים לעין ושמרו על אחידות.

השתמשו ב- Buzzword

ככל שתשתמשו במילות מפתח הרלוונטיות יותר לתחום שלכם, הסיכוי שתבלטו גבוה יותר…לא מעט מגייסים נעזרים  בתוכנות אשר יש להן אלגוריתמים אשר מצליח לסרוק את קורות החיים ולהעלות תוצאות עם מילים ספציפיות בלבד (הדבר נכון גם לפרופיל הלינקדאין שלכם). מומלץ גם להדגיש בbold את מילות המפתח הרלוונטיות כך שיקפצו לעיניי המגייס.

העדיפו קבצי WORD

אם יש לכם אפשרות, תמיד העדיפו לשלוח קורות חיים כקובץ WORD ולא PDF או תמונה. הסיבה לכך היא שתוכנות גיוס רבות אינן מצליחות לפענח ולסרוק קבצים שאינם קבצי WORD.

אל תלאו את קורות החיים בפרטים לא נחוצים

הימנעו מציון אינפורמציה לא נחוצה, פחות מעניין אותנו אם אתם רווקים עם כלב או למי אתם נשואים וכמה ילדים יש לכם. ציון של מידע כזה יכול להעיד על חוסר הבחנה בין עיקר לתפל, תכונה שלא ממש מוערכת עיניי המגייסים.

מקדו את פירוט התפקידים שמילאתם

השתדלו למקד את הפירוט של כל התפקידים שעשיתם למספר שורות בודדות. עדיף לכתוב בגופן מודגש את שם התפקיד ולהוסיף ב2-3 נקודות מה התפקיד כלל, וכפי שציינו בנקודה 2  כל המרבה בBUZZWORD הרי זה משובח.

אל תסלפו את המציאות

אל תוסיפו לקורות החיים דברים שלא באמת ביצעתם, או שביצעתם ברמה נמוכה, אם עברתם ועשיתם הגהה למסמך של הבוס, אין זה אומר שיש לכם ניסיון ב-QA.

ערכו הגהה לקובץ

שנייה לפני שאתם שולחים את קורות החיים, עברו עליהם, תראו שאין שגיאות כתיב מביכות.

ציינו פרופילים חברתיים

הוסיפו קישורים לפרופיל הלינקדאין וgithub שלכם. המגייסים יוכלו ללמוד עליכם יותר וכך תוכלו לבלוט על פני מועמדים אחרים.

he_ILHebrew
he_ILHebrew

לפני שאתה עוזב, אל תשכח להרשם לסוכן החכם וקבל ישירות למייל את המשרות החמות והמתאימות לך ביותר!

שליחת קורות חיים