איך למצוא עבודה בזמן הקצר ביותר?

השאלה המופיעה כאן בכותרת היא שאלה מורכבת המעסיקה מחפשי עבודה רבים. בין אם מדובר באדם בעל משרה המעוניין להתקדם למשרה אטרקטיבית יותר ובין אם מדובר באדם הנמצא "בין עבודות", כל מחפשי העבודה באשר הם מעוניינים מטבע הדברים לקצר כמה שרק ניתן את משך החיפושים אחר המשרה הבאה. במאמר שלפניכם קיבצנו כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם למצוא עבודה בפרק הזמן הקצר ביותר האפשרי. הרשו לנו להזמין אתכם להקדיש לקריאה שלו כמה דקות, שכן ייתכן מאוד שהוא יחסוך לכם הרבה יותר…

הכינו את שיעורי הבית שלכם לפני חיפוש העבודה

בענף הבנייה הישראלי ישנה אמרה ידועה לפיה ההבדל בין תחום הבנייה הישראלי לגרמני בא לידי ביטוי בכך שבישראל שלב התכנון נמשך זמן קצר מאוד, אבל כתוצאה מכך שלב הביצוע נמשך זמן רב במיוחד כשלעומת זאת הגרמנים משקיעים זמן רב מאוד בתכנון וכתוצאה מכך הביצוע קצר, מדויק ואפקטיבי.  את ההיגיון הפשוט הזה ניתן להשליך גם על כל מה שקשור לתהליך חיפוש העבודה: במקום להתפזר ו"לירות לכל הכיוונים", להירשם לכל אתר חיפוש עבודה שרק אפשר ולשלוח קורות חיים לכל מעסיק המחפש עובדים, כדאי פשוט לנשום לרגע ולהירגע. לאחר מכן יש להתחיל בתהליך סינון שיסייע לכם להימנע מהשקעת אנרגיה במקומות הלא נכונים. גם אם כרגע חיפוש העבודה הוא ה"עיסוק" העיקרי שלכם, הבינו שהמשאבים שלכם מוגבלים. כפועל יוצא מכך הבינו אילו אתרי חיפוש עבודה רלוונטיים עבורכם ואילו פחות, העלו על הכתב את ההתרשמות שלכם מהאתרים השונים, ציינו את היתרונות והחסרונות של כל אתר, פרטו בנוגע לעלות השירות ומה אתם מקבלים תמורת התשלום ועוד. חשוב למפות את כל האפשרויות הקיימות, לרבות קבוצות דרושים בפייסבוק למשל ורק לאחר מכן צאו לדרך.

חשיבות ההתאמה של קורות החיים למשרה

על מנת למקסם את הסיכויים לכך שתזומנו לריאיון עבודה, עליכם להתאים בכל פעם מחדש את קורות החיים למשרה הנכספת. שימו לב – כמובן שהרבה יותר קל ופשוט לשלוח את אותו הקובץ לכל המעסיקים הפוטנציאליים, אבל מדובר בעצלות שעלולה לעלות לכם ביוקר. גם אם לכאורה מדובר באותו התפקיד בשתי חברות שונות, עדיין ישנם ניואנסים קטנים שכדאי לשים לב אליהם, שיכולים לעשות את כל ההבדל בין קורות חיים שיבשילו לכדי ראיון עבודה לבין קורות חיים שלא ירשימו במיוחד את האדם האחראי על תהליך סינון המועמדים. כאשר אתם כותבים קורות חיים, עליכם להתייחס ספציפית לאופן שבו נוסחה מודעת הדרושים. התייחסו לתכונות שמחפשים במועמד לתפקיד, לניסיון המקצועי הדרוש ולכל אלמנט ואלמנט שעליכם כמובן להדגיש בקורות החיים שלכם. כך לדוגמה במקרים מסוימים חברה א' תציין שהיא מחפשת אדם עם יחסי אנוש מצוינים, בעוד שחברה ב' המגייסת אנשים לאותו התפקיד בדיוק, תציין שהיא מחפשת אדם עם יכולת הנהגה. מטבע הדברים טוב תעשו אם בקורות החיים שתשלחו לחברה א' תציינו שיש לכם יחסי אנוש מצוינים ואילו בקורות החיים שתשלחו לחברה ב', תציינו שבשירות הצבאי שלכם מילאתם תפקיד פיקודי, שהייתם קצינים, שבמשרה הקודמת שלכם מילאתם תפקיד ניהולי וכיו"ב (כל עוד מדובר בפרטים אמתיים כמובן).

הפיצו את השמועה

אלא אם כן אתם צריכים לחפש עבודה בדיסקרטיות מוחלטת מטעמים כאלה ואחרים, טוב תעשו אם תפיצו את השמועה בנוגע לכך שאתם מחפשים עבודה. אין לכם שום אפשרות לדעת האם במקרה אותו חבר רחוק שלאחרונה חזרתם להיות אתו בקשר, מכיר איזה מנכ"ל של חברה שתשמח לקבל אתכם לשורותיה והאם במקרה לגמרי אותו דוד רחוק שאתם פוגשים אחת לכמה חודשים באירועים משפחתיים, יכול לקשר אתכם עם ארגון שעשוי להתאים לכם כמו כפפה ליד. אין כל בושה בלחפש עבודה ואין כל רע בלספר לסובבים אתכם שאתם נמצאים בחיפושים ושתשמחו לעזרה, אך בכל זאת יש אנשים המרגישים שכשהם מדברים על כך שהם מחפשים עבודה, הם למעשה מוכרים את עצמם בזול וכי מדובר בהתנהלות לא מכובדת. קחו בחשבון שכל אותם אנשים פשוט מקטינים את מעגל האנשים שעשויים לסייע להם להשיג את העבודה הבאה שלהם.

היו ממוקדים

הטיפ האחרון שלנו אליכם קשור למיקוד כשבכל הנוגע לחיפושי עבודה, המיקוד בא לידי ביטוי לא רק באפיקי החיפוש שהזכרנו מוקדם יותר, אלא גם במטרות שלכם. חשוב ביותר שתפנו מספיק זמן לטובת חקירה פנימית ולטובת תהליך מחשבתי שבסופו תבינו איזו משרה אתם בדיוק מחפשים. ישנם רבים המאמינים באמת ובתמים כי כאשר הם שולחים כמה שיותר קורות חיים, הם למעשה מגדילים את סיכויי הקבלה שלהם למשרה מסוימת. גם אם מדובר בהנחה נכונה מבחינה סטטיסטית, עדיין אין זה מן הנמנע שהמשרה אליה יתקבלו בסופו של דבר, לא תתאים להם בשום צורה או אופן. גם אם אתם נמצאים כעת בלחץ של זמן, ייתכן שתשיגו תוצאות טובות יותר במהירות גבוהה יותר, אם תקדישו מעט יותר זמן להבנת היעדים שלכם מבחינת העבודה הבאה שלכם. הביטו לאחור על העבר התעסוקתי שלכם, נסו להבין באילו מקומות לא נהניתם ומדוע ובאילו מקומות חשתם סיפוק ומדוע וכך תוכלו להתכוונן טוב יותר ולהתמקד בצורה מוצלחת יותר על התפקיד שהייתם שמחים למלא.

בהצלחה, כבר איחלנו?

he_ILHebrew
he_ILHebrew

לפני שאתה עוזב, אל תשכח להרשם לסוכן החכם וקבל ישירות למייל את המשרות החמות והמתאימות לך ביותר!

שליחת קורות חיים